Grupa Minol-ZENNER

Dobrze podłączeni w ponad 90 krajach na całym świecie

Grupa Minol-ZENNER jest jednym z wiodących światowych producentów i usługodawców w dziedzinie rozliczeń zużycia energii. Łączy dwie firmy o ogromnych tradycjach: Minol Messtechnik GmbH & Co. KG z Leinfelden-Echterdingen – z naciskiem na zarządzanie energią - i ZENNER International GmbH & Co. KG z Saarbrücken – z naciskiem na rozwiązania techniczne związane z energią.

Wspólnie, obie firmy tworzą rodzinne konsorcjum, które dzięki sprzętowi pomiarowemu i usługom zapewnia transparentne zużycie energii i gwarantuje sprawiedliwe rozdzielenie kosztów. Konsorcjum Minol-ZENNER łączy dwa obszary wiedzy i dzieki temu oferuje zarówno sprzęt, jak i usługi z jednego źródła. Taką kombinację rzadko spotyka się w branży pomiarowej. W tej dziedzinie konsorcjum zatrudnia około 3200 osób na całym świecie.

Minol Messtechnik W.Lehmann GmbH & Co. KG, z siedzibą w Leinfelden-Echterdingen, jest wiodącą międzynarodową firmą rozliczeniową. 20 oddziałów i ponad 900 centrów obsługowych w całych Niemczech gwarantuje rozległą sieć obsługową i wszechstronne usługi. W samych Niemczech corocznie odczytuje się i obsługuje ponad 9 milionów punktów pomiarowych w ok. 1,4 mln gospodarstw domowych. Nastepnie firma przygotowuje rozliczenia energii wg przepisów podziału kosztów ogrzewania.

Ciepłomierze i sprzęt pomiarowy wymagany do rozliczeń produkują własne fabryki Grupy Minol-Zenner. Dysponując filiami i dystrybucją w ponad 40 krajach, a klientami w ponad 90 krajach, ta rodzinna Grup ma dobre połączenia..

Logos Minol and ZENNER - All that counts.